Závratecké posvícení 2018

beer-1538749_640

V sobotu 1. září proběhlo úspěšně čtvrté posvícení v Závratci. Přes nepřízeň počasí, kdy v pátek, po suchém a horkém létě začalo vydatně pršet a déšť pokračoval také v sobotu ráno, se nám posvícení vydařilo.
Počasí se slitovalo, chvílemi na nás vykouklo také sluníčko a tak se nás sešel hojný počet.
V pátek k večeru hasiči z Třemošnice přivezli lavice, stoly a velký stan, který jsme hned postavili a připravili zázemí pro nadcházející den.
V sobotu po poledni hasiči dotáhli ještě maringotku a udírnu a začali připravovat různé dobroty, ať už k jídlu, nebo k pití.
Ráda bych jim poděkovala za ochotu, kdy věnují svůj volný čas, aby se zapojili do oslavy jedné malé obce. Poděkování hasičům zde musím ještě rozšířit, vzhledem k tomu, že ochotně přijeli, vysvětlili a předvedli něco ze své práce také na konci června, kdy jsme zahajovali prázdniny.
Veliké poděkování také patří hudebníkům, kteří opět příjemně bavili celou společnost. Pan Kratochvíl – kytara, zpěv, pan Filip – buben a pan Švestka – housle. Hudba hrála celé odpoledne až do pozdních večerních hodin.
Další, neméně důležité poděkování patří panu Ladislavu Zemanovi a jeho kobylce Jasněnce. Bylo to pěkné zpestření nejen pro děti, ale i pro dospělé. Děti se povozily na hřbetu koně a spolu s dospěláky také na voze projely Závratec.
Putovní pohár si pro letošní rok bude oprašovat Adam Škaryd, který ho se svou dobře zvolenou partou Štěpánem Míškem a Markem Vyšatou vyhrál ve fotbalovém utkání.
Při fotbale utrpěla úraz míčem paní Zdena Pavlasová, která byla, hlavně díky té ráně mičudou, zvolena nejlepším brankářem. Brýle naštěstí vydržely a Zdenička si pár dní nemusí malovat oční stíny. Fialová ti sluší!
Na závěr bych ráda přidala poznámku, vysvětlení. Našli se někteří jedinci, kteří mají osobní problém s tím, že si děláme posvícení, kdy se nám zachce. Podle nich si to máme nazývat hody a podobně. Posvícení v Závratci je skutečně až později. My ho ovšem musíme přizpůsobit lidem, kteří dělají na dvanáctihodinové směny, a tudíž chodí o víkendech do práce. A dále ho přizpůsobujeme panu Kratochvílovi, který nám ochotně, ve svém volném čase přijde zahrát. Pro tento rok to tedy vyšlo již na 1. září.
A vám všem, kterým náš posun nevadí, děkuji, že jste přišli a zvu vás zase za rok na posvícení v Závratci.


 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>