Výlet do Slatiňan

kun

Vzhledem ke koronavirovým opatřením a zákazům nemohl také Spolek Závraťáci uskutečnit některé ze svých každoročních akcí (čarodějnice, ukliďme Česko, zahájení prázdnin).
A protože nám aktivita spolku již chyběla, tak jsme v průběhu měsíce července vyrazili na výlet do Slatiňan. Doprava byla vlastními auty, odjezd hromadný ve 13.00 hodin od křížku.
Město nabízí spoustu zajímavostí, ale naším hlavním cílem byli koně, návštěva hřebčína.
Naše první kroky vedly za panem Láďou Zemanem, který pracuje s hřebci a který nám jeho práci ukázal a něco nám o ní pověděl.
Před samotnou prohlídkou hřebčína jsme vyrazili na krásnou procházku na Kočičí hrádek, kde si to užily zejména děti, stejně jako Švýcárnu – muzeum starokladrubského koně. Odtud jsme je museli doslova odtáhnout, abychom prohlídku nezmeškali.
Od pěti hodin jsme ještě viděli zahánění klisen s hříbaty. Na to nás upozornila průvodkyně, abychom si to nenechali utéct, že je to nejkrásnější z celého dne.
Poté jsme si dali uprostřed Slatiňan zmrzlinu, kde jsme se již rozdělili a někteří z nás odjeli domů, někteří pokračovali na náměstí, kde zpívala Helena Vondráčková.
Milovníkům koní určitě takový výlet doporučuji.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>