Živé „Člověče pod Lichnicí“ v Závratci

clovece_small

Společná zábava, kterou jsme vám předem na našich stránkách avizovali, se v sobotu 6. června uskutečnila tak, jak si organizátoři představovali. Většina zúčastněných neměla úplnou představu, co je vlastně čeká, jak akce bude probíhat, no a popravdě řečeno, ti kteří představu měli, byli zase napnutí, jak takováto forma zábavy bude účastníky bavit, jestli bude vhodné počasí a zda-li bude vše organizačně zvládnuto. Aneb zorganizovat zábavu pro druhé rozhodně není jednoduché – a mnohdy i nevděčné.

Dnes, kdy je již vše úspěšně za námi, je už povídání o akci jednoduché. Akce se podařila, ale nic nepřišlo samo, většina z nás se na akci podílela a to buď organizačním, nebo materiálním zajištěním, dary pro soutěžící, pomocí při přípravě hřiště a rovněž i tím, že jako diváci přišli sledovat vlastní dění.

Akci jsme zahájili ve 13 hodin, předcházela tomu samozřejmě příprava dvou hřišť a zázemí pro diváky. Kapitáni osmi týmů si nejdříve vylosovali číslo hřiště, na kterém budou hrát, barvu figurky, kterou jejich tým ponese a zvolili si i název svého družstva. Pak již jen následoval nástup všech družstev a zahájení vlastní hry. Pravidla pro „živé člověče“ se až tak mnoho neliší od klasické stolní hry, kterou všichni známe. Vzhledem k počasí se hrálo pouze na dvě kola a ne na tři nebo čtyři, jak je zvykem. Počasí se opravdu vydařilo – jak jsme konstatovali, tak možná až moc. Právě vzhledem k intenzivnímu slunečnímu svitu a absenci stínu na hracích plochách organizátoři hru zkrátili na dvě kola. I tak ale byly dosažené výsledky dostatečné průkazné pro vyhlášení vítěze, no a vítězným družstvem 1. ročníku „Závrateckého živého člověče“ se stalo družstvo „Anetky“ ve složení Miroslav Škaryd, Michal Škaryd, Adam Škaryd a Marek Vyšata. Odměnou pro vítězné družstvo byl putovní pohár, který bude v jejich držení až do příštího ročníku (symbolická kuželka), diplom, dort ve tvaru hry „Člověče nezlob se“ a balíček sladkostí a drobností pro každého člena družstva. Vítězi se ale stali všichni zúčastnění, za dobrou náladu i dodržování pravidel. Proto si také každé družstvo odneslo diplom a ceny pro všechny své členy. Celkem se akce účastnilo 8 družstev (32 hráčů) a cca 25 diváků.

Závěrem si dovolujeme poděkovat vám všem, kteří jste se na zabezpečení akce podíleli a přispěli k jejímu zdárnému průběhu. Zejména naše poděkování patří za organizační úsilí Věře Zemanové, Mírovi Pipkovi z Radostína (poskytl nám kompletní poradenství k této formě hry, materiální vybavení a svojí osobní účastí jako hlavní rozhodčí přispěl ke zdaru akce), Městu Třemošnice, panu Vladimíru Novotnému za zapůjčení laviček, Jirkovi Němcovi a Honzovi Jeřábkovi za stánek s občerstvením a rovněž tak majitelce pozemku, na kterém se akce konala, paní Marii Veselé a rovněž i mnoha dalším, kteří svou pomocí i darem přispěli ke zdaru akce.

Věříme, že i zúčastněným se akce líbila a příští ročník se rovněž vydaří. Zveme vás, ať si přijdete s námi příští rok zahrát, termín akce se včas dovíte.

P.S. Na podzim pro vás již nyní zase chystáme jako překvapení další společnou zábavu, sledujte naše webové stránky a dozvíte se více.

 


 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>