Závratecké posvícení 2017

beer-1538749_640

Prší. Co budeme zítra dělat? Nezrušíme to? – však stejně nikdo nepřijde. Snad to přejde. To je hrozné počasí. Tak přesně takovými slovy začínaly páteční přípravy na letošní Závratecké posvícení. Ochotní hasiči z Třemošnice přiváželi a skládali v dešti stoly a lavice na tu velkou slávu a s úsměvem dodávali:
„Tak přivezeme víc rumu, když bude zima“.
V sobotu se počasí naštěstí umoudřilo a přestalo pršet. I přes to, že byla zima, jsme se sešli. V mikinách, v bundách, ale s úsměvem, dobrou náladou a natěšení. Pan Miroslav Vyšata zahájil posvícení několika milými větami, čímž celou akci odstartoval. Po fotbale a pétanque padl letošní los na vybíjenou. Tu vyhrál tým Elišky Němcové. U nich také pro letošní rok končí putovní pohár.
Na chvíli mezi nás také zavítal pan starosta Miroslav Bubeník se ženou. Jsme rádi, že se přijdou k nám na vesnici podívat a popovídat si s námi.
Hasiči Třemošnice, stejně jako v loňském roce, zaštítili posvícení svým občerstvením a opět to zvládli na jedničku s úsměvem a s humornými připomínkami.
Hudbu a zpěv tradičně obstaral pan Kratochvíl. Tentokrát si na pomoc přizval ještě housličky s jejich majitelem panem Švestkou. Pan Filip, který hrál již vloni na buben, měl milé rodinné povinnosti, tak nám přišel zahrát o něco později. Hudba dotvářela tu správnou atmosféru a byla bezvadná. 

posviceni2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>